Tutaj jesteś

Najpierw korektor czy podkład? Odpowiadamy!

29 grudnia, 2023 Uroda Najpierw korektor czy podkład

Jak zrozumieć, co powinno być nałożone jako pierwsze: podkład czy korektor? Na to pytanie odpowiadają dwa różne punkty widzenia, które mogą wprowadzać w zakłopotanie. Ale nie martw się! Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Sprawdź także:

Jak prawidłowo konturować twarz: Profesjonalny przewodnik krok po kroku

Różnica między podkładem a korektorem

Ważne jest, aby zrozumieć, na czym polega różnica między podkładem a korektorem.

Podkład

Podkład, jak sama nazwa wskazuje, tworzy podstawę dla reszty makijażu. Jego główne zadanie to wyrównanie kolorytu skóry i ukrycie drobnych niedoskonałości.

Korektor

Z drugiej strony, korektor jest kosmetykiem przeznaczonym do precyzyjnego kamuflowania problematycznych obszarów, takich jak ciemne plamy czy przebarwienia.

Jaki produkt aplikować najpierw?

Pytanie, które stawia wiele osób w kłopotliwej sytuacji to: czy nałożyć najpierw podkład czy korektor?

Podkład jako pierwszy

Według większości ekspertów, odpowiednią techniką jest aplikowanie podkładu jako pierwszego. Podkład tworzy gładką bazę, która ułatwia nakładanie korektora w późniejszym etapie.

Wyjątek: Korektor korygujący koloryt cery

Jednak istnieje jeden wyjątek od tej reguły. Korektor korygujący koloryt cery powinien być nałożony przed podkładem. Ten specjalny rodzaj korektora neutralizuje przebarwienia, co pozwala na lepsze wykorzystanie podkładu w późniejszym etapie.

Dlaczego podkład nakłada się jako pierwszy?

Powodem, dla którego zaleca się najpierw nałożyć podkład, jest fakt, że pozwala to ograniczyć zużycie kosmetyków. Jeżeli nałożysz podkład jako pierwszy, zapewne potrzebujesz mniejszej ilości korektora, ponieważ podkład już częściowo zakryje niedoskonałości.

Podsumowanie

Podsumowując, odpowiednia kolejność nałożenia podkładu i korektora to klucz do osiągnięcia idealnego wyglądu. Pamiętaj, że podkład powinien być nałożony jako pierwszy, a potem korektor. Wyjątkiem jest korektor korygujący koloryt cery, który powinien być nałożony przed podkładem. Zastosuj te wskazówki, a Twój makijaż będzie zawsze wyglądał nieskazitelnie.

Jak ubrać roczne dziecko do spania?

Redakcja zdrowaszafa.pl

Nasz zespół tworzy inspirujące i rzetelne treści o zdrowiu, diecie i urodzie. Pomagamy również naszym czytelnikom w kwestiach modowych i zakupowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?